EYLÜL_PC_SHOP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EYLÜL_PC_SHOP

EYLÜL_PC_SHOP

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

sisteminizi yedekleyin "ghost"

YazarMesaj
Admin
Admin

sisteminizi yedekleyin "ghost" Empty
MesajKonu: sisteminizi yedekleyin "ghost"   sisteminizi yedekleyin "ghost" EmptySalı Ara. 30, 2008 11:11 pm

NORTON GHOST (SYSTEM YEDEKLEME İŞLEVİ YAPAR)
MALZEME: Herhangi bir ghost sürümü olabir ikiye bölünmüş hardisk ve temiz işletim sistemini oluşturmak

ANLATIM: hayalen güzel bir işletim systemi oluşturduk sorunsuz ve ghostu kurduk yedeklemek için temiz boş disket (tavsiyem en az 3 tane oluşturun çabuk bozulabiliyor disketler bunun içindi) ve restart yeniden başlat yapalım disket flopy nin içinde bırakıyoruz ve system disketen açılacak hiç bir şey yapmadan fareyi kulanıcak bir şekilde dos ortamında ghost karşımızda

yol:LOCAL/PARTITION/TO PARTITION/TO IMAGE
yolunu izlersek yedekleriz nasıl yedeklenmesini isterseniz ayarları değiştirebilirsiniz gho uzantılı dosyayı hardiskin ikinci bölümü d:\ dizinine yedeği yolluyalım tabi bir isim vererk win98.gho olabilir. şimdi bir yedeğimiz oldu mesala işletim sisteminde 20 irili ufaklı programlarımız olsun explorer 6 olsun yani windosun güncelemeleri full olsun bu yedekde yaklaşık olaraktada 1.5 gb olsun tabi bu gb yarıyarıya inecek yaklaşık 700 mb olucak ve bunun içinde bir iki oyununuz olsun şimdi eğerbu hayel etiğimiz işletim systemini kurmaya kalktığımızda zaman olarak 7, 8 saati bulur sadece windows güncelemeleri malumunuz yada daha da az olabilir önemli olan yedekleme olayının can alıcı yönü 5 ,6 dakikalık işlemle işini bitirirsiniz

Yedeklemeyi geri yüklemek için sebebte bilirsiniz windows arızaları vs.. disketi takın flopye ve restrat yeniden başlatın ghost menüsü açıldığındada
yol:LOCAL/PARTITION/TO PARTITION/FROM IMAGE
yolunu takip etiktensonra yedek gho uzantılı dosyayı bulalım d:\win98.gho işaretledikten sonra gereken işlemler bir bir sıralınacak yaklaşık olarak 5,6 dakikada yüklüyecektir tabi cpu önemi var buna göre zaman azalır yada çoğalır hiç önemi yok 7 saat uraşmıyacaksınız

şimdi tawsiyem bir yedek daha oluşturun buda çıplak bir windows olsun bu başta olsun ve yedekleyin sebebi istdediğiniz gibi değişiklikler yapabilmeniz için zamanla yedekten sıkılma durumları olubilir (belgelerim ve favorities klasörlerini mutlaka d:\ transver yapın gereken bilgileri daha önce anlatmıştım forumda ona bakın )ve hiç kalıcı bilgi bulundurmayın yedek yüklemerinde sizin yapmış olduğunuz yedeği yükliyecek ve kulanmış olduğunuz windows silinecektir
http://fetle.yetkinforum.com

sisteminizi yedekleyin "ghost"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» "AVG Anti-Virus Free Edition [ Linux ]"
» "Adobe Flash Player for Linux 9.0.31.0"
» "Akregator [ Linux ]"